http://nightcolor.snob.tv
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالبوابةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
این سایت انتقال پیدا کرده به www.nightcolor.ir
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
المواضيع الأخيرة
» جواهرات لوکس
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأحد مايو 08, 2011 4:33 am من طرف bahar banou

» vpnرایگان
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالسبت مايو 07, 2011 1:02 pm من طرف admin

» ایران در 50 سال آینده
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأربعاء مايو 04, 2011 11:44 am من طرف sanaz

» چند حقیقت که پشت عادات ما نهفته است
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأربعاء مايو 04, 2011 11:28 am من طرف sanaz

» پدیده های غیرقابل توجیه دنیا
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأربعاء مايو 04, 2011 11:24 am من طرف sanaz

» آخرین اندرز كورش به هنگام درگذشت
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأربعاء مايو 04, 2011 11:15 am من طرف sanaz

» بگو مگوي‌ نيوتن‌ و انيشتين‌
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالأربعاء مايو 04, 2011 10:53 am من طرف sanaz

» اس ام اس عاشقانه جدید و کم یاب
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالثلاثاء مايو 03, 2011 4:14 pm من طرف sanaz

» اس ام اس های خنده دار و سرکاری
رفع سردرد بدون دارو  Emptyالثلاثاء مايو 03, 2011 3:55 pm من طرف sanaz

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
sanaz - 193
رفع سردرد بدون دارو  I_vote_rcapرفع سردرد بدون دارو  I_voting_barرفع سردرد بدون دارو  I_vote_lcap 
admin - 140
رفع سردرد بدون دارو  I_vote_rcapرفع سردرد بدون دارو  I_voting_barرفع سردرد بدون دارو  I_vote_lcap 
bahar banou - 49
دهخدا - 1
مواضيع مماثلة
    تبلیغات در سایت
    ورود
    نام كاربر:
    كلمه رمز:
    ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
    :: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

شاطر | 

رفع سردرد بدون دارو

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل 
    نويسندهپيام
    admin
    ناظم فورم
    ناظم فورم
    admin

تعداد پستها : 140
    سن شما : 37

رفع سردرد بدون دارو  Vide
    پستعنوان: رفع سردرد بدون دارو    رفع سردرد بدون دارو  Emptyالثلاثاء مايو 03, 2011 2:36 pm

بهترین روش مقابله با سردرد، در درجه اول پیشگیری از وخیم شدن آن است. اگر جزء افرادی هستید که اغلب گرفتار سردرد هستند، بهتر است لیستی از تمام غذاهایی که ظرف چند روز یا چند هفته پیاپی خورده اید، تهیه کنید. سپس این لیست را به دقت بررسی کنید تا شاید رابطه ای میان مصرف غذایی خاص با بروز سردرد در خود بیابید.
    خوردن پنیر،شکلات و قهوه با معده خالی می تواند موجب بروز سردرد شود. همچنین کم آبی ، عدم فعالیت ورزشی و رژیم های سخت در سردرد موثرند.
    اما خبر خوش این است که اگر سردردها با عارضه دیگری همراه نباشند، به ندرت نشانه مشکلی جدی هستند. در حقیقت از هر چهار مورد سردرد، سه مورد در اثر گرفتگی ماهیچه های پشت، گردن و فک به وجود آمده اند.
    درمان های تکمیلی اغلب دیدگاهی کلی نگر دارند: آنها جسم و ذهن را با هم مورد درمان قرار می دهند و تنها به نشانه های بیرونی اکتفا نمی کنند. این نوع درمان ها را می توان به موازات درمان های دارویی معمول اعمال کرد.
    اگر از آن دسته افرادی هستید که معمولاً از سردردهای مکرر رنج می برند، ناامید نشوید. روش های طبیعی متعدد و متنوعی برای تسکین سردرد و یا حتی بهتر از آن، پیشگیری از بروز سردرد وجود دارند که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم:
    ● آروماتراپی (Aromatherapy)
    کلمه "آروماتراپی" به معنای "درمان با بهره گیری از بوی خوش" است. در این روش درمانی از روغن های معطر که منشاء گیاهی و طبیعی دارند و از گیاهان و درخت های گوناگون تهیه می شوند استفاده می شود. این روغن ها روی پوست ماساژ داده می شوند و یا از طریق استنشاق استفاده می شوند و به این طریق سیستم عصبی مربوط به تسکین درد را تحریک می کنند.
    روغن اسطوخودوس به طور اخص بر روی سردردها تأثیر گذار است. وان را با آب گرم پر کنید و چند قطره از روغن اسطوخودوس را در آن بریزید و دقایقی در آن بخوابید. این امر از بروز سردرد یا شدیدتر شدن آن جلوگیری می کند. اما اگر دچار سردرد هستید از این روغن برای کمپرس سرد استفاده کنید. پارچه ای را در ظرفی آب سرد که سه تا چهار قطره روغن اسطوخودوس در آن ریخته اید خیس کنید و سپس خوب بفشارید تا آب اضافی آن گرفته شود. با این پارچه شقیقه ها، پیشانی و گردن را پنج دقیقه کمپرس کنید. همچنین می توانید دو قطره روغن اسطوخودوس را در یک نعلبکی کوچک حاوی روغن بادام شیرین یا آفتاب گردان بریزید و با این روغن شقیقه ها را ماساژ دهید.
    اگر دچار اضطراب و استرس نیز هستید، روغن نعنا را نیز امتحان کنید.
    اگر قصد دارید خودتان در خانه این کار را انجام دهید این روغن ها را پیش از مصرف مستقیم بر روی پوست، با روغن بادام شیرین رقیق کنید.
    ● درمان گیاهی
    بسیاری از داروها حاوی عصاره گیاهان هستند؛ مانند آسپرین که از پوست بید استخراج می شود. اما در درمان های گیاهی، عصاره ها به شکل طبیعی خود و بدون افزودنی های دیگر استفاده می شوند، از این رو به ندرت عوارض جانبی دربر خواهند داشت.
    اگر دچار سردردهای میگرنی هستید، خوردن برگ بابونه گاوی به صورت روزانه را امتحان کنید. این گیاه حاوی ماده ای است به نام پارتنولید (Parthenolide) که می تواند حملات میگرن را دفع کند.
    برای دردهای ناشی از گرفتگی عضلات چای نعنا یا رزماری بنوشید. یک قاشق چای خوری رزماری یا نعنای تازه و یا خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس چای را صاف کرده و سه بار در روز کمی از آن را بنوشید.
    ● هومیوپاتی (Homeopathy)
    هومیوپاتی با تعادل بخشیدن به سیستم انرژی در بدن، ناراحتی های فیزیکی گوناگون را درمان می کند. درمان در این روش عبارت است از: بهره گیری از موادی بسیار رقیق شده که در مقدار زیاد خود، عارضه مورد درمان را تولید می کنند.
    بعضی از مفیدترین مواد مورد استفاده برای رفع سردرد عبارتند از: بلادن (برای سردردهای ضربانی)، ریشه یاس زرد (برای سردردهای ناشی از گرفتگی عضلات پیشانی و گردن) و قهوه (برای سردردهایی که با احساس فشار در پیشانی و بی قراری همراه هستند).
    ● درمان بازتابی (Reflexology)
    درمان بازتابی نوعی روش درمانی همراه با ماساژ است که در آن به نقاط خاصی در دست ها یا پاها فشار وارد می شود. اگر چه در این روش تمام دست یا پا ماساژ داده می شود، اما متخصص این شیوه درمانی، توجه بیشتر خود را به نقاطی که با عضو دردناک مرتبط است معطوف می کند. این فشارها موجب تحریک گردش خون و جریان لنف در بدن شده و پس از دریافت ماساژ احساس تجدید قوا را در فرد ایجاد می کند.
    ● یوگا
    تمرینات یوگا برای آرامش روح، همراه با آسایش بدن طراحی شده اند و حالت و وضعیت بدن را نیز اصلاح می کنند. به ویژه تکنیک الکساندر در یوگا برای اصلاح نحوه قرارگیری بدن که خود می تواند منشاء سردرد باشد، بسیار مفید است.
    ● هیپنوتیزم
    تأثیر هیپنوتیزم در رفع سردردهای ناشی از گرفتگی عضلات به اثبات رسیده است، اما میزان اثرگذاری آن به تاثیر گرفتن فرد از هیپنوتیزم بستگی دارد.
    محمد رضا نصرتی http://tebb.blogfa.com
    بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رفع سردرد بدون دارو

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه 

مواضيع مماثلة

-
    » با سردرد عصبی چه کنیم؟
    صفحه 1 از 1